foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tommy007.pl
Miejsce dla wszystkich, którzy przychylnie patrzą na zwierzęta i przyrodę :)****

Na milszy początek tygodnia ;)
    znalezione w internetach

Hydroponika czyli Filtr hydroponiczny - czyli najlepsza filtracja w akwarium :)

Tanganika w akwarium - mało znany ale bardzo ciekawy pomysł na akwarium :)

Estuarium - z czym się to je? ;)

Rybki do pierwszego akwarium

 FORUM

 * ZAJRZYJ - POCZYTAJ - NAPISZ *

(rejestracja do forum, na dole strony)


Zapraszam także na Instagram:

@zwierzaki.info.pl

 O jednym z najmniejszych dzikich kotów świata.

Rodzina ocelotów zawiera dużą ilość gatunków i podgatunków. Tutaj skupimy się na ogólnym omówieniu tego drapieżcy.Różne gatunki ocelotów różnią się wielkością i wyglądem więc w tym artykule informację będą głownie na temat najbardziej pospolitego gatunku jakim jest Ocelot wielki.

Zacząć warto od występowania ocelota na świecie. Jak poniższa mapa wskazuje oceloty występuję w środkowej i północnej Ameryce południowej. Same oceloty preferują lasy deszczowe gdzie mogą się ukryć i z zaskoczenia polować na swe ofiary. Zależnie od gatunku można spotkać oceloty na południu Ameryki [Ocelot pampasowy, Ocelot chilijski i Ocelot Argentyński] i na zachodnim i wschodnim wybrzeżu meksyku [Ocelot wielki]. Samych gatunków ocelota jest 7 a w nim są : Ocelot pampasowy, Ocelot chilijski, Ocelot Argentyński, Ocelot wielki, Ocelot nadrzewny, Ocelot andyjski i Ocelot tygrysi.

Ocelot wielki – Wikipedia, wolna encyklopedia

Tu mapa występowania Ocelota wielkiego.

Teraz zajmiemy się wyglądem ocelota.

Ocelot wielki jego długość wraz z ogonem wynosi między 70-110 cm. Wysokość to 80-100 cm ,a jego waga to między8-16 kg. Wygląd to żółte futerko w czarne łaty.

OCELOT WIELKI. Ssak. Zwierzę - ocelot wielki, ocelot

Nie warto po kolei omawiać każdego gatunku bo w wyglądzie są takie same i różnią się tylko rozmiarem.

Sam ocelot żywi się głownie małymi i średnimi ssakami, ptakami, gadami i czasem rybami. Jego największymi konkurentami i przeciwnikami są: Jaguar, Krokodyle, różne orły i większe ptaki. Oceloty są zwierzętami strachliwymi więc rzadko da się je spotkać w dziczy, ale jeśli chce się mieć takiego ocelota to najlepiej kupić ocelota domowego, który nie jest prawdziwym ocelotem a jedynie połączeniem kilku ras kotów.

Oceloty żyją samotnie a w pary łączą się w czasie okresu godowego który trwa od października do stycznia a ciąża trwa 70-80 dni. Zwykle rodzi się około 3 młodych, które wychowywane najczęściej w opuszczonej dziupli gdzie otwierają oczy po 15 dniach a uczą się od matki aż 2 lata. Dopiero po tym czasie odchodzą od matki.

Same oceloty żyją między 12-15 lat co powoduje ze oswojone są dobrymi partnerami na długo. Dojrzałość płciową samice osiągają w wieku 2 lat ,a samce w wieku 2,5 lat.

Oceloty andyjski czyli jedna z jego ras jest zagrożona wyginięciem.

Ocelot prowadzi nocny tryb życia. Idealnie wspina się po drzewach i pływa dlatego poluje na tak dużą ilość zwierząt.

To tyle w tym artykule.

 

Rejestracja i logowanie do FORUM